ion

تحقق رویای پرواز با ماشین های پرنده نزدیک است

همکاری اوبر با ناسا در پروژه شبیه سازی تاکسی های پرنده

دانش و فناوری /
شناسه خبر: 363157

همکاری اخیر اوبر با ناسا در زمینه شبیه سازی تاکسی های پرنده در مناطق شهری، می تواند رویای شما را در سوار شدن به ماشین های پرنده در آینده ای نزدیک به واقعیت نزدیک تر سازد.

ایران آنلاین /به گزارش سی ان ان، اوبر و ناسا روز سه شنبه همکاری مشترکی را در زمینه شبیه سازی پرواز  تاکسی های پرنده در مناطق شهری کلید زدند.

در سال 2016، اوبر طرح هایی را برای توسعه وسایل نقلیه الکتریکی برای کمک به بهبود حمل و نقل در شهر ها، رفع ترافیک و ارائه حمل و نقل مقرون به صرفه اعلام کرد. یک سال بعد ناسا نیز برنامه مدیریت ترافیک برای ناوگان خودروهای پرنده  را راه اندازی کرد.  حال  ناسا تلاش دارد چنین طرحی را در معنای واقعی عینیت بخشد.

در همین ارتباط اوبر اعلام کرد  طرح های خود را برای شبکه ای از اتومبیل های پرنده با ناسا به اشتراک می گذارد. چرا که یافته های ناسا به ایجاد استانداردهای صنعتی و مقررات کمک خواهد کرد. سام کوروس، تحلیلگر نوآوری در حوزه صنعت ARK گفت:" این ایده طراحی ساده تر نسبت به چیزی است که ما از قبل درباره اوبر مشاهده کردیم. به نظر می رسد این طرح  خواهد توانست وسیله نقلیه ایمن تری را ایجاد کند.

جویون شین، مدیر اجرایی ناسا نیز با انتشار بیانیه ای گفت: "تحرک هوایی شهری می تواند شرایط مردم و بارهای ترافیک در شهرهای ما را تغییر داده و اساسا شیوه زندگی ما را همانند تلفن های هوشمند تغییر دهد."

یک منبع مطلع نزدیک به اوبر نیز اعلام کرده است تا سال 2023 سفرهای تجاری با ماشین های پرنده در مناطق شهری در دسترس همگان قرار خواهد گرفت. در همین راستا اوبر تا این زمان و همچنین اجرایی کردن طرح همکاری اخیر خود با ناسا، باید شرایطی را فراهم کند تا اتومبیل های پرنده با خیال راحت در فضای هوایی شلوغ، نزدیک هواپیماهای بدون سرنشین و هواپیماهای سنتی به پرواز درآیند. همچنین ایمنی ماشین های پرواز را به اثبات رسانده و مقررات آن را نیز توسعه دهد.

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.