ion

نامزد انتخابات گذشته ریاست جمهوری:

با رفتارمان کار امریکا را تأثیرگذار نشان ندهیم

سیاسی /
شناسه خبر: 360341

سیدمصطفی هاشمی طبا: هنگامی که امریکا عنوان می‌کند توافق هسته‌ای با ایران بر ضررش بوده، رئیس جمهوری از برجامی که به نفع ایران بوده است، عذرخواهی کند؟

ایران آنلاین /یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب درباره طرح موضوع عذر‌خواهی رئیس جمهوری گفت: هنگامی  که امریکا عنوان می‌کند توافق هسته‌ای با ایران بر ضررش بوده، رئیس جمهوری از برجامی که به نفع ایران بوده است، عذرخواهی کند؟

سید مصطفی هاشمی‌طبا با اشاره به سخنان دونالد ترامپ مبنی بر اینکه «ایران در جریان برجام سر ما را کلاه گذاشته است»، گفت: این سخنان نشان‌دهنده آن است که تشکیلات امریکا با تمامی قدرت و ابهتی که دارد تا چه حد ناتوان است که در یک مذاکره به قول خودش سرش کلاه رفته است.

 وی با بیان اینکه آنچه که رخ داد تقویت جایگاه ایران و تضعیف امریکا را رقم زد، گفت: موضع آقای روحانی در قبال رفتار و سخنان رئیس جمهوری امریکا درست بود و معتقدم ما نباید با رفتارهایمان کار امریکا را تأثیرگذار در مسائل مطرح کنیم و اتفاقاً باید نشان دهیم امریکا یک بدقولی کرده و طینت بد خود را نشان داده است و برجام می‌تواند پیش برود.

این فعال سیاسی تأکید کرد: به هر میزان که بیان کنیم چرا امریکا دست به چنین اقدامی زده نشان‌دهنده ضعف ماست. امریکا از برجام خارج شده که شده؛ مگر ما قرار است به آنها وابسته باشیم؟ برجام را به هم زده‌اند پس ما باید روی پای خودمان بایستیم. وی خاطرنشان کرد: ما نباید از برجام خارج شویم زیرا ایالات متحده و هم‌پیمانش می‌خواهند ما بدقول شویم.

این فعال سیاسی با اشاره به رفتار برخی از نمایندگان بعداز خروج در مجلس، عنوان کرد:‌ شأن مجلس باید حفظ شود، آتش زدن پرچم یک کشور در مجلس را متوجه نمی‌شوم شاید ما درکش را نداریم! ما همیشه هزینه‌ها را از جیب ملت پرداخت کرد‌ه‌ایم و چقدر هزینه بر دوش ملت می‌خواهیم بگذاریم؟/ایلنا

 

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.