ion

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه سفر به کرمانشاه در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان های صحنه، هرسین،کنگاور و سنقر با بیان اینکه نیازمند آمایش منطقه ای فرهنگی کشور بیش از گذشته هستیم گفت: فرهنگ، هنر و ادب تنها در یک نقطه کانونی مانند تهران نیست بلکه سفره گسترده ای است که تمام ایران را در برمی گیرد.

ایران آنلاین / به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد وی ضمن ابراز خرسندی از حضور در جمع اصحاب فرهنگ و هنر کرمانشاه افزود: تیشه های فرهاد یادآور این نکته است که ایران و ایرانی چگونه بر سنگ کوفته است تا ایران پابر جا بماند.

صالحی ادامه داد: باید به توسعه فرهنگی کشور بیش از گذشته بیندیشیم. ایران را با فرهنگ و هنر آن در جامعه بین المللی می شناسند و آوازه ما در جهان بر این اساس است.

وی با تاکید بر ضرورت آمایش منطقه ای فرهنگی در کشور افزود:به قطب های فرهنگی در استان ها نیازمندیم و باید ظرفیت های نسبی فرهنگی هر منطقه را شناسایی کنیم زیرا شهرها و شهرستان ها دارای ظرفیت های تاریخی و فرهنگی قابل اتکایی هستند.

صالحی در عین حال تصریح کرد: منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز بر همین اساس به سرعت به سمت استان ها و شهرستان ها حرکت می کند و این روند در سال ٩٧ هم دنبال خواهد شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به امضای تفاهم نامه همکاری میان وزارت متبوعش و استانداری استان کرمانشاه ادامه داد: این تفاهم نامه امروز با این هدف امضا شد که بیش از ٨٠ میلیارد تومان در بازه زمانی سه ساله به عنوان نقشه راه فرهنگی این استان سرمایه گذاری فرهنگی و برنامه ریزی شود.

وی با تاکید بر اینکه بودجه های دولتی محدود است و فقط می تواند به تکمیل پروژه ها و طرح های نیمه تمام برسد گفت: توسعه فضاهای فرهنگی و هنری از طریق سرمایه گذاری های بخش خصوصی یکی از رویکردهای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است که به طور جد آن را دنبال می کنیم.

صالحی با اشاره به بیمه هنرمندان افزود: در سال ٩٥ حدود ١٦ هزار هنرمند بیمه شده اند که این تعداد در پایان سال ٩٦ به بیش از ٢٩هزار نفر رسیده است و امیدوارم در سال ٩٧ نیز با سرعت بیشتری در این مسیر گام برداریم.

صالحی در پایان گفت: خیابان های فرهنگ و هنر به مثابه گذرهای فرهنگی است که ظرفیت برگزاری نمایشگاه های دائمی فرهنگی و هنری را دارد و این مسیر را در کرمانشاه نیز دنبال خواهیم کرد.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.