ion

دیابت را بشناس!

سلامت /
شناسه خبر: 358544

یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در دنیا دیابت است، این بیماری بر اثر پایین آمدن میزان انسولین یا اختلال در کارکرد این هورمون به‌ وجود می‌آید و در نتیجه آن به اصطلاح قند خون بالا می‌رود.

ایران آنلاین /یک متخصص دیابت در این باره توضیح می‌دهد: دیابت در دو نوع یک و دو وجود دارد، در نوع اول انسولین از طریق تزریق به بدن رسانده می‌شود و معمولاً از سنین کودکی و نوجوانی فرد را درگیر می‌کند، اما در دیابت نوع دو که شایع‌تر از نوع یک است بیماری به وسیله داروهای خوراکی و حتی رژیم غذایی قابل کنترل است هر چند در مواردی نیاز به تزریق هم وجود دارد.

به‌گفته دکترامیرکامران نیکوسخن نمی‌توان برای درمان تمام مبتلایان دیابت یک نسخه مشترک پیچید، راهکارهای متعددی برای درمان این بیماری وجود دارد که با رعایت این راهکارها و توصیه‌های پزشک معالج می‌توان بیماری را مهار کرد، ورزش، رژیم‌های غذایی و تزریق انسولین از جمله این راهکارها است.
او در ادامه می‌افزاید: در دیابت نوع دو مبتلایان با راهنمایی پزشک حتی می‌توانند با رژیم غذایی و انجام ورزش، بدون مصرف دارو بیماری را کنترل و مهار کنند. افراد سالم هم توجه داشته باشند چنانچه در طول زندگی ورزش و رژیم غذایی مناسب را فراموش نکنند، می‌توانند ریسک ابتلای به این بیماری را تا اندازه زیادی کاهش دهند.

نظرات

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در سایت منتشر خواهد شد.

پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد در سایت منتشر نخواهد شد.

پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.